Aktuality

ZARYS daroval 100 invalidních vozíků Správě státních hmotných rezerv v Polsku

ZARYS International Group ze Zabrza, polský výrobce a distributor zdravotnických potřeb, daroval zdarma 100 invalidních vozíků Správě státních hmotných rezerv v Polsku (RARS). Vozíky polské značky Timago mohou být použity v polních nemocnicích a jsou určeny k zajištění strategické rezervy.

 

Společnost ZARYS ze Zabrza se dostala do veřejného podvědomí, když v roce 2020 provedla velké dodávky zdravotnických potřeb a osobních ochranných prostředků do polského zdravotnictví. Vzhledem k dobré spolupráci se správou státních hmotných rezerv v Polsku (RARS), takové vybavení jako biologické ochranné obleky, zástěry, masky a ochranné rukavice byly odesílány do polských zdravotnických zařízení, což zvyšovalo bezpečnost personálu i pacientů. Osobní ochranné prostředky nejsou jedinou skupinou produktů v sortimentu společnosti. Rozsáhlé portfolio zahrnuje více než 90% základního jednorázového zdravotnického vybavení. Společnost proto byla schopna vybavit první polní nemocnici umístěnou na Národním stadionu a poskytnout injekční stříkačky a injekční jehly nezbytné k provedení očkování proti SARS-Cov-2.

 

Po téměř 12 měsících intenzivní spolupráce s RARS v Polsku se společnost ZARYS International Group rozhodla bezplatně darovat 100 invalidních vozíků vyrobených polskou společností Timago International Group z Bielska-Białej. Invalidní vozíky, kromě základního účelu určeného lidem s pohybovým postižením, plní důležitou funkci v nemocnicích, pečovatelských zařízeních, zdravotnických zařízeních a rehabilitačních centrech. Zvyšují pohodlí pacientů, slouží k přepravě pacientů, kteří se nemohou pohybovat samostatně. V polních zařízeních nebo na odděleních přijímajících pacienty s koronavirem je toto vybavení nezbytné.

 

Od začátku pandemie jsme vyvinuli veškeré úsilí, abychom poskytli podporu institucím bojujícím proti COVID-19 prostřednictvím dodávek osobních ochranných prostředků a vybavení nezbytné péče o pacienty. Jsme rádi, že významná část osobních ochranných prostředků, které poskytujeme, pochází od polských podnikatelů, kteří poskytují výrobky nejvyšší kvality. Umožňuje nám to zajištění bezpečných dodávek od domácích výrobců. - předseda správy státních hmotných rezerv Michał Kuczmierowski.

 

Vozíky v hodnotě několika desítek tisíc zlotých byly převezeny do jednoho skladu agentury, odkud budou distribuovány koncovým uživatelům.

Jako jeden z největších subjektů se zdravotnickým materiálem na trhu je naším hlavním cílem aktivně a efektivně zásobovat a zabezpečovat polský trh. V rámci společenské odpovědnosti podniku jsme v roce 2020 zahájili kampaň ZARYSpomáhá. Jejím cílem je komplexní bezplatná pomoc jménem podnikatelů, kteří chtějí podporovat polská nemocniční zařízení.

Akce stále probíhá. - říká Paweł Ossowski, předseda představenstva Zarys International Group - Loňská spolupráce se správou státních hmotných rezerv v Polsku nám dala příležitost vybavit polské nemocnice jednorázovými zdravotnickými potřebami té nejvyšší kvality. Jsem přesvědčen, že předané invalidní vozíky přispějí k rychlejší a účinnější rekonvalescenci mnoha pacientů, kteří se potýkají s virem, a spolupráce s SSHR bude probíhat i nadále ve prospěch polských nemocnic.

Všechny výrobky podepsané společností ZARYS byly vyrobeny v souladu s požadavky na výrobu osobních ochranných prostředků a zdravotnických potřeb. Společnost podléhá kontrole kvality v souladu s normou ISO13485: 2016.