Aktuality

Největší logistické operace jednorázového zdravotnického materiálu pro boj s covid-19

Společnost ZARYS zahájila v roce 2021 první speciální železniční přepravu z Číny do Evropy s produkty na podporu boje proti pandemii koronaviru. Zároveň se jedná o největší projekt svého druhu v historii polského zdravotnictví. Vybavení bude k dispozici polským nemocnicím a správě státních hmotných rezerv v Polsku.

 

Prostředky k boji s Covid - 19

Očkování proti Covid-19 začalo v posledních prosincových týdnech, ale epidemiologická situace v Polsku je stále vážná. ZARYS International Group od počátku pandemie v reakci na potřeby polského zdravotnického trhu zajišťuje neustálou dostupnost prostředků k zajištění bezpečnosti zdravotnického personálu a pacientů.

 

Obrovské potřeby zdravotnického trhu

V loňském roce 2020 společnost prostřednictvím leteckého spojení, které propojuje Čínu a Polsko, přivezla do země téměř 20 000 m³ zboží. ZARYS vyrábí v Polsku, ale vzhledem k neuhasitelným potřebám trhu to nestačí. Podpora čínské výroby je nezbytná k udržení nepřerušených dodavatelských řetězců a zajištění odpovídajících zásob. Další rok boje proti pandemii nám předpovídá, že pro nás bude stejně intenzivní jako ten předchozí.

 

Největší přeprava jednorázových zdravotnických prostředků pro boj s covid-19

Náklad více než 4000 m³ byl rozdělen do dvou vlaků. První, XIAN-MALA, přepravil 20 železničních vagónů s kontejnery naplněnými zdravotnickými potřebami, obsahujícími 1340 m³ zboží. Druhá část, zhruba 2750 m³, neboli 41 kontejnerů, dorazila do Polska vlakem YIWU-MALA. Obě části přepravy byly převzaty v překladním terminálu Małaszewicze. Doprava po železnici z Číny trvá asi 14 dní.

 

Sortiment se skládal z osobních ochranných prostředků, ochranných zástěr, chirurgických plášťů a zdravotnických prostředků, jako jsou injekční jehly a injekční stříkačky nezbytné k provedení preventivního očkování proti Covid-19.